Kategorie produktůlištaAkční nabídky
Novinky

Krátké novinky

27.02.2015

Ratanový nábytek

Na letošní sezónu jsme pro Vás přidali krásný a kvalitní ratanový nábytek.


04.11.2014

Den dopravy Zdarma

Opět je zde oblíbená akce dne dopravy zdarma. Zboží doručuje naše osvědčená firma GEIS. Akce platí do 19.11.2014 12:00.


02.08.2014

Nové možnosti platby

Rychlý bankovní převod = předvyplněný bankovní převod, platba je okamžitě autorizována
Platba kartou on-line = Platba Vaší platební kartou přes zabečenou bránu České spořitelny


lišta
feed-back
Znepokojilo nebo naopak potěšilo Vás zde něco?
Sdělte i nám svůj poznatek.

lišta


Březen na zahradě

Zahrada se probouzí ze zimního spánku a jaro je už cítit a vidět na každém kroku. Na zahradě rozkvétají krokusy, bledule a sněženky, první poslové krásného, voňavého jara. Nastal čas pro nedočkavé zahradníky, kterým právě začíná sezóna.

Příprava stromů


Především je třeba udělat takovou očistu zahrady od zimy. Likvidujeme staré, uschlé větve, případně celé zmrzlé stromy a keře. Shrabeme zbytky podzimního listí z trávníku a záhonů stříháme stromy a keře, především jabloně a hrušně. Řežeme kolmo na větev 0, 5 cm nad pupenem. Kratší řez by mohl poškodit pupen a nedošlo by k rozvinutí listu. Rány po řezu ošetřujeme štěpařským voskem nebo stromovým balzámem, abychom rány ochránili před chorobami.

V březnu roubujeme peckoviny a jádroviny. Půdu pod korunami stromů zkypříme, zabráníme tak odpařování vody z půdy. Pokud to počasí dovolí, vysazujeme broskvoně, meruňku a maliník. Po výsadbě je třeba udělat řez výhonků a vydatně zalít. V tomto období je třeba také provést ošetření broskvoní proti kadeřavosti měďnatými postřiky (Cuproxat SC, Kuprikol 50 atd.). Ošetření musí být provedeno před otevřením vrcholových pupenů.

Zelenina je zdravá


Pokud to počasí dovolí, sejeme na venkovní záhony kořenovou zeleninu (mrkev, kořenovou a naťovou petržel, hrách, ředkvičky, cibuli sazečku, česnek atd.). Pozor: hrách by se neměl pěstovat víckrát za sebou na stejném místě.
Do skleníku nebo pařeniště vyséváme saláty, špenát, květák, kedlubny, kapustu, zelí, brokolici, dýně, baklažány, celer, pór, okurky hadovky, rajčata a papriky. Když mají první listy, přepichujeme je, abychom je mohli po „zmrzlých mužích“ vysadit na venkovní záhony. Začínáme s výsadbou trvalých zelenin (rebarbora, křen, chřest).
Na konci března, pokud to počasí dovolí, možno sázet do teplé země rané brambory.
Koncem měsíce sklízíme přezimovatelnou zeleninu – pór, špenát, růžičkovou kapustu a zimní salát.

Ovoce


Ošetřujeme sazenice jahod okopáním a současně přihnojujeme Cereritem. Keře rybízu, malin a angreštu okopeme, případně přihnojíme minerálními hnojivy.
Vysazujeme nové ovocné stromky a keře a sazenice vinné révy.

Barevné a voňavé jaro


Záhony trvalek a cibulovin upravujeme, podle potřeby doplňujeme zem a přihnojujeme.
Koncem měsíce začínáme vysazovat trvalky, popínavé rostliny, trávy a skalničky. Pokud už nehrozí mrazy, vyřezáváme zmrzlé části růží. Při dostatečně teplé půdě a příznivého počasí můžeme koncem měsíce vysévat odolnější letničky např. hrachor, chrpa, měsíček.
V březnu kvetou trvalky (koniklec, sasanky, prvosenky) a cibuloviny (sněženky, hyacint, bledule, krokusy, modřence, tulipány a narcisy).

Trávník


Na jaře trávník čistíme, železnými hráběmi shrabujeme zbytky listí z podzimu a suchou trávu. Odstraníme mech z trávníku pomocí hrábí. Mech je důsledkem nedostatku vápníku a vzduchu v půdě, proto trávník pohnojíme vápenným prachem. Prázdná místa kypříme a osejeme trávníkovou směsí.


Doporučujeme k tomuto článku


Kontakty
E-mail: eshop@zahradavpohode.cz

Tel: 605 158 785

Najdete nás na Facebooku
lišta
Nejžádanější

20 ks Plastových hřebů

20 ks Plastových hřebů

Výhodné balení 20ks - sleva 15%
Křížový profil pro lepší soudržnost
Délka: 25cm, Průměr: 12mm
Vhodný k neviditelným obrubníkům 45, 60, 80, 100 a Guttagarden


Jelínek trading Kompostér S-900 + brožura ZDARMA

Jelínek trading Kompostér S-900 + brožura ZDARMA

Velká brožura o kompostování zdarma, objem: 905 litrů, výška: 100cm, hmotnost: 18kg, základna 120x104cm


Kontakty
Pěstování TlusticeTlustice (Crassula ovata, dříve portulacea) patří k těm pokojovým rostlinám, které snadno pěstují i začátečníci. Mezi ostatními sukulenty vyniká jednou zvláštností - dá se vypěstovat i ve tvaru bonsaje.
Jak správně a kdy prořezat ovocné stromy?I když chladné říjnové počasí mnohým z nás vnáší do představ myšlenku, že pracem na Vaší zahrádce odzvonilo, není tomu tak. Ba naopak! Od prosince do března přichází to pravé období na provádění té nejzodpovědnější práce, která nejvíce ovlivní sklizeň a zdraví stromů v nadcházejícím roce - ano, tušíte správně, jsou to řezy Vašich jabloní.
Jak na božský trávník v pěti krocích?Vertikutace, aerifikace, skarifikace, zapískování a výsev. Tak se jmenuje pět základních kroků, které se hodí pro podzimní rekonstrukci trávníku, aby se v příští sezoně proměnil ze semeniště pampelišek na krásný a hustý trávníček.

 
© Copyright 2009-2012 zahradavpohode.cz  optimalizace PageRank.czTOPlist