Kategorie produktůlištaAkční nabídky
Novinky

Krátké novinky

27.02.2015

Ratanový nábytek

Na letošní sezónu jsme pro Vás přidali krásný a kvalitní ratanový nábytek.


04.11.2014

Den dopravy Zdarma

Opět je zde oblíbená akce dne dopravy zdarma. Zboží doručuje naše osvědčená firma GEIS. Akce platí do 19.11.2014 12:00.


02.08.2014

Nové možnosti platby

Rychlý bankovní převod = předvyplněný bankovní převod, platba je okamžitě autorizována
Platba kartou on-line = Platba Vaší platební kartou přes zabečenou bránu České spořitelny


lišta
feed-back
Znepokojilo nebo naopak potěšilo Vás zde něco?
Sdělte i nám svůj poznatek.

lišta


Březen na zahradě

Zahrada se probouzí ze zimního spánku a jaro je už cítit a vidět na každém kroku. Na zahradě rozkvétají krokusy, bledule a sněženky, první poslové krásného, voňavého jara. Nastal čas pro nedočkavé zahradníky, kterým právě začíná sezóna.

Příprava stromů


Především je třeba udělat takovou očistu zahrady od zimy. Likvidujeme staré, uschlé větve, případně celé zmrzlé stromy a keře. Shrabeme zbytky podzimního listí z trávníku a záhonů stříháme stromy a keře, především jabloně a hrušně. Řežeme kolmo na větev 0, 5 cm nad pupenem. Kratší řez by mohl poškodit pupen a nedošlo by k rozvinutí listu. Rány po řezu ošetřujeme štěpařským voskem nebo stromovým balzámem, abychom rány ochránili před chorobami.

V březnu roubujeme peckoviny a jádroviny. Půdu pod korunami stromů zkypříme, zabráníme tak odpařování vody z půdy. Pokud to počasí dovolí, vysazujeme broskvoně, meruňku a maliník. Po výsadbě je třeba udělat řez výhonků a vydatně zalít. V tomto období je třeba také provést ošetření broskvoní proti kadeřavosti měďnatými postřiky (Cuproxat SC, Kuprikol 50 atd.). Ošetření musí být provedeno před otevřením vrcholových pupenů.

Zelenina je zdravá


Pokud to počasí dovolí, sejeme na venkovní záhony kořenovou zeleninu (mrkev, kořenovou a naťovou petržel, hrách, ředkvičky, cibuli sazečku, česnek atd.). Pozor: hrách by se neměl pěstovat víckrát za sebou na stejném místě.
Do skleníku nebo pařeniště vyséváme saláty, špenát, květák, kedlubny, kapustu, zelí, brokolici, dýně, baklažány, celer, pór, okurky hadovky, rajčata a papriky. Když mají první listy, přepichujeme je, abychom je mohli po „zmrzlých mužích“ vysadit na venkovní záhony. Začínáme s výsadbou trvalých zelenin (rebarbora, křen, chřest).
Na konci března, pokud to počasí dovolí, možno sázet do teplé země rané brambory.
Koncem měsíce sklízíme přezimovatelnou zeleninu – pór, špenát, růžičkovou kapustu a zimní salát.

Ovoce


Ošetřujeme sazenice jahod okopáním a současně přihnojujeme Cereritem. Keře rybízu, malin a angreštu okopeme, případně přihnojíme minerálními hnojivy.
Vysazujeme nové ovocné stromky a keře a sazenice vinné révy.

Barevné a voňavé jaro


Záhony trvalek a cibulovin upravujeme, podle potřeby doplňujeme zem a přihnojujeme.
Koncem měsíce začínáme vysazovat trvalky, popínavé rostliny, trávy a skalničky. Pokud už nehrozí mrazy, vyřezáváme zmrzlé části růží. Při dostatečně teplé půdě a příznivého počasí můžeme koncem měsíce vysévat odolnější letničky např. hrachor, chrpa, měsíček.
V březnu kvetou trvalky (koniklec, sasanky, prvosenky) a cibuloviny (sněženky, hyacint, bledule, krokusy, modřence, tulipány a narcisy).

Trávník


Na jaře trávník čistíme, železnými hráběmi shrabujeme zbytky listí z podzimu a suchou trávu. Odstraníme mech z trávníku pomocí hrábí. Mech je důsledkem nedostatku vápníku a vzduchu v půdě, proto trávník pohnojíme vápenným prachem. Prázdná místa kypříme a osejeme trávníkovou směsí.


Doporučujeme k tomuto článku


Kontakty
E-mail: eshop@zahradavpohode.cz

Tel: 605 158 785

Najdete nás na Facebooku
lišta
Nejžádanější

Kompostér JRK 1100 PREMIUM + brožura ZDARMA

Kompostér JRK 1100 PREMIUM + brožura ZDARMA

ZDARMA velká brožura o kompostování, objem: 1100 litrů, výška: 103cm, hmotnost: 32kg, základna:148x129cm


Amazonas Brasil Gigante Lava houpací křeslo

Amazonas Brasil Gigante Lava houpací křeslo

Rozměr sedací části: 200 x 140 cm
Rozměry: h.80cm, š.140cm, v.160cm
Nosnost: 200 kg
Materiál: 85 % bavlna, 15% polyester


Kontakty
Informace o pěstování orchidejíOrchideje jsou nejskvostnější pokojové květiny. Odolné druhy a kříženci nepotřebují skleník ani složitou péči. Jsou k dostání i v běžných zahradnických obchodech. Různé druhy ale vyžadují různé podmínky.
Jarní péče o Váš trávníkPokud chceme mít v létě pěkný hustý trávník, je dobré věnovat mu trochu péče a začít koncem března s jarní kúrou. Trávníku zvláště prospívá, když po opadnutí sněhové pokrývky a roztátí půdy, získá dostatek vzduchu. Provzdušnění trávníku docílíme odstraněním mechů, plevele a nečistot.
Vysazujeme ovocné stromky na poslední chvíliJaro je v plném proudu, ale ještě stále můžeme v zahradnictví nakoupit sazenice ovocných stromků a keřů. Co s nimi a jak je zasadit, aby dobře rostly?

 
© Copyright 2009-2012 zahradavpohode.cz  optimalizace PageRank.czTOPlist