Kategorie produktůlištaAkční nabídky
Novinky

Krátké novinky

27.02.2015

Ratanový nábytek

Na letošní sezónu jsme pro Vás přidali krásný a kvalitní ratanový nábytek.


04.11.2014

Den dopravy Zdarma

Opět je zde oblíbená akce dne dopravy zdarma. Zboží doručuje naše osvědčená firma GEIS. Akce platí do 19.11.2014 12:00.


02.08.2014

Nové možnosti platby

Rychlý bankovní převod = předvyplněný bankovní převod, platba je okamžitě autorizována
Platba kartou on-line = Platba Vaší platební kartou přes zabečenou bránu České spořitelny


lišta
feed-back
Znepokojilo nebo naopak potěšilo Vás zde něco?
Sdělte i nám svůj poznatek.

lišta


Jarní péče o Váš trávník

Pokud chceme mít v létě pěkný hustý trávník, je dobré věnovat mu trochu péče a začít koncem března s jarní kúrou. Trávníku zvláště prospívá, když po opadnutí sněhové pokrývky a roztátí půdy, získá dostatek vzduchu. Provzdušnění trávníku docílíme odstraněním mechů, plevele a nečistot.

Ukázka provzdušněného (vpravo) a neprovzdušněného (vlevo) trávníku

Provzdušnění trávníku


Prvním krokem v jarní péči o trávník je posekání, které provedeme na konci března na co nejmenší výšku, která usnadní provzdušňování. Nejlepší metodou provzdušnění trávníku je vertikutace, kterou lze provést pomocí vertikutátoru či namáhavěji železnými hráběmi. Vertikutace spočívá v zařezávání ostnů nebo nožů do země, rotující nože vertikutátoru půdu prořezávají a zároveň vytrhávají mech a travní houby. Při použití vertikutátoru nastavíme řeznou hloubku na 3 mm, u zanedbaného trávníku na 5 mm. Po dobře provedené vertikutaci se do půdy lépe dostávají živiny, sluneční paprsky a voda. Trávník může po této proceduře vypadat potrhaně a nevzhledně, ale takto vzniklé menší plochy brzy samy zarostou a trávník se zazelená.

vyhrábávání mechu

Boj proti mechu


Nejčastějším důvodem tvorby mechu je zadržovaná vlhkost a stín či příliš nízké pH půdy. Mech tvořící se pod stromy je možno odstranit zmenšením stínu prostříháním stromů. Důvodem tvorby mechu může být také nadměrná zálivka zavlažovacím zařízením, kterou je v případě, že se mech tvoří, dobré omezit. Zadržovanou vlhkost, lze uvolnit rycími vidlemi.

V případě, že se mech stále tvoří lze se ho zbavit mechanicky - vertikutací. Pokud se mech nadále tvoří, musíme použít chemické prostředky. Používají se prostředky na hubení mechu ve formě prášku, který se nanáší na trávu.

Hnojení


Jarní hnojení je důležité pro růst a odnožování. Zásobte proto trávník na začátku sezony a na přelomu jara a léta speciálním dlouhodobě působícím hnojivem na trávníky. Hnojit můžete průmyslovými hnojivy ve formě granulí, prášku nebo postřikových hnojiv. Pro správnou a vyváženou výživu potřebuje tráva tyto prvky: dusík, fosfor, draslík, vápník, hořčík, železo. Je potřeba hnojivo rozhazovat rovnoměrně, jinak se v trávě mohou objevit barevné obrazce. V horším případě se může stát, že trávník spálíte úplně. Použít můžete také organické hnojivo - kompostovou půdu, která je nejkvalitnějším a nejpřirozenějším hnojivem. Vzhledem k tomu, že kompostová půda obsahuje obrovské množství semen plevele připravených ke klíčení, je nutné ji před rozhozem nechat rozloženou odležet a vyklíčená semena odstranit. Po rozhození kompostové půdy ji vpravujeme pod travní drn hráběmi.


Doporučujeme k tomuto článku


Kontakty
E-mail: eshop@zahradavpohode.cz

Tel: 605 158 785

Najdete nás na Facebooku
lišta
Nejžádanější

Kompostér JRK 1100 PREMIUM + brožura ZDARMA

Kompostér JRK 1100 PREMIUM + brožura ZDARMA

ZDARMA velká brožura o kompostování, objem: 1100 litrů, výška: 103cm, hmotnost: 32kg, základna:148x129cm


Skládací stůl, prodejní pult 100x60cm

Skládací stůl, prodejní pult 100x60cm

rozměry: 100 x 60 x 73/80/87 cm
složený stav: 100 x 60 x 3 cm
konstrukce: železná
deska: laminát s hliníkovým rámem


Kontakty
Leden v zahraděV lednu je zahrada v klidu, většina záhonů je prázdná, větve ovocných stromů jsou holé, stálezelené dřeviny neztratily tvar, jen barevně trochu zesmutněly.
Jarní péče o Váš trávníkPokud chceme mít v létě pěkný hustý trávník, je dobré věnovat mu trochu péče a začít koncem března s jarní kúrou. Trávníku zvláště prospívá, když po opadnutí sněhové pokrývky a roztátí půdy, získá dostatek vzduchu. Provzdušnění trávníku docílíme odstraněním mechů, plevele a nečistot.
Jak správně a kdy prořezat ovocné stromy?I když chladné říjnové počasí mnohým z nás vnáší do představ myšlenku, že pracem na Vaší zahrádce odzvonilo, není tomu tak. Ba naopak! Od prosince do března přichází to pravé období na provádění té nejzodpovědnější práce, která nejvíce ovlivní sklizeň a zdraví stromů v nadcházejícím roce - ano, tušíte správně, jsou to řezy Vašich jabloní.

 
© Copyright 2009-2012 zahradavpohode.cz  optimalizace PageRank.czTOPlist