Kategorie produktůlištaAkční nabídky
Novinky

Krátké novinky

27.02.2015

Ratanový nábytek

Na letošní sezónu jsme pro Vás přidali krásný a kvalitní ratanový nábytek.


04.11.2014

Den dopravy Zdarma

Opět je zde oblíbená akce dne dopravy zdarma. Zboží doručuje naše osvědčená firma GEIS. Akce platí do 19.11.2014 12:00.


02.08.2014

Nové možnosti platby

Rychlý bankovní převod = předvyplněný bankovní převod, platba je okamžitě autorizována
Platba kartou on-line = Platba Vaší platební kartou přes zabečenou bránu České spořitelny


lišta
feed-back
Znepokojilo nebo naopak potěšilo Vás zde něco?
Sdělte i nám svůj poznatek.

lišta


Únor v zahradě

Únor bývá posledním měsícem, kdy zima dokazuje svoji nadvládu. Obvykle bývá doprovázen hojnými přívaly sněhu a chladnějším počasím, které mnohdy bývá narušováno prudším oteplením, jež po několika málo dnech pomine a opět se dostaví mrazy. Právě tyto teplotní výkyvy dělají často zahrádkářům starosti.

Pohled na zasněženou zahradu

Okrasné dřeviny


Přestože momentálně po sněhu není ani památky a teploty se na únor vyšplhávají vysoko nad nulu, měli bychom počítat i s možností, že zima se opět vrátí a přinese sebou ještě jednou pořádnou sněhovou nadílku. Sněhová pokrývka sice okrasné dřeviny dobře chrání před promrznutím, zejména kořeny, ale husté sněžení na druhé straně ohrožuje jejich větve. Zejména mokrý sníh může svou váhou polámat jednotlivé haluze i celou korunu. Proto je třeba při každém hustším sněžení sníh setřásat nebo ometat. Největší pozornost bychom měli věnovat malým jehličnanům a stále zeleným listnatým dřevinám, které jsou v největším ohrožení. U dřevin se slabším kmenem, zejména u angreštů pravidelně sledujeme, zda zůstávají řádně uvázány ke kůlu.

Únor však není měsícem, kdy svoji zahrádku pečlivě opečováváme. Pokud se oteplí (jako právě nyní) a půda již není hluboko promrzlá, můžeme začít s vysazováním stromů a keřů s opadavými listy. Nezapomínejme, že velikost jámy musí postačovat k volnému uložení kořenového balu, abychom nemuseli jednotlivé kořínky mačkat. Pokud jsme pečlivými zahradníky a uvažujeme dopředu, vyhloubili jsme si jámu už na podzim a nyní ji pouze očistíme. Každá rostlina musí být zasazena tak hluboko jako na předchozím stanovišti. To si snadno ověříme podle rozdílného zbarvení kmene na kořenovém krčku. Do jámy přidáme vedle humózní zeminy i dostatek drobného kompostu, aby se stromek dobře vyvíjel. Pro oporu zatlučeme ještě před výsadbou do země opěrný kůl.

Trvalkový záhon

Záhon trvalek


Jestliže jsme ho správně zazimovali, měl by být až dosud chráněn zimní přikrývkou z chvojí, kterou ke konci měsíce opatrně odstraníme a ponecháme ji pouze u choulostivějších druhů. Záhy zjistíme, že se za teplejších dnů již objevují květy podléšek a petrklíčů, které obvykle pěstujeme na skalkách. Bez ohledu na sníh začínají v druhé polovině února vystrkovat své bílé hlavičky sněženky, za nimi přicházejí kosatečky, krokusy, ladoňky a některé
další drobné cibuloviny. Z hlíznatých květin nás překvapí svými žlutými kvítky například talovín.

Crocusy

Jak je to s letničkami?


Zatím sice ještě nekvetou, ale tu a tam můžeme za teplejšího počasí objevit na záhoně schoulené květy mačešek nebo primulí, které jsme zde nechali přezimovat. Ve skleníku nebo na jinak chráněném místě můžeme zatím pilně pokračovat ve výsevu nových rostlinek podle doporučení dodavatele, které bývá obvykle uvedeno na sáčku se semínky. Dřívější výsevy můžeme již koncem měsíce začít přepichovat.

A co náš trávník?


Pokud jsme to již neudělali na podzim, můžeme ihned po rozpuštění sněhu začít přihnojovat kompostem. Po větším tání sami pozorujeme, že se proměnil v mokřinu, a tak neuděláme chybu, když vyhloubíme drobné kanálky a pozemek odvodníme. V této době již také můžeme začít pokládat drenážní systém. Za bezmrazých dnů můžeme pozemek přerýt a vpravit do půdy kvalitní kompost. Pokud ho ještě lehce uhrabeme, máme již hotovou základní přípravu pro založení nové travní plochy a můžeme začít se sháněním vhodného osiva.

Malá zahrádka za okny


Okenní truhlíky, zatím ještě nejeví známky života. Pakliže jsme je před vánocemi ozdobili větvičkami jehličnanů či ozdobnými plody některých listnáčů, začíná nám výzdoba pomalu blednout, pokud ji neoklovali ptáci. Ke konci měsíce však již můžeme své malé okenní zahrádky osadit některými rychlenými cibulnatými a hlíznatými květinkami.


Kontakty
E-mail: eshop@zahradavpohode.cz

Tel: 605 158 785

Najdete nás na Facebooku
lišta
Nejžádanější

20 ks Plastových hřebů

20 ks Plastových hřebů

Výhodné balení 20ks - sleva 15%
Křížový profil pro lepší soudržnost
Délka: 25cm, Průměr: 12mm
Vhodný k neviditelným obrubníkům 45, 60, 80, 100 a Guttagarden


Jelínek trading Kompostér S-900 + brožura ZDARMA

Jelínek trading Kompostér S-900 + brožura ZDARMA

Velká brožura o kompostování zdarma, objem: 905 litrů, výška: 100cm, hmotnost: 18kg, základna 120x104cm


Kontakty
Jak správně a kdy prořezat ovocné stromy?I když chladné říjnové počasí mnohým z nás vnáší do představ myšlenku, že pracem na Vaší zahrádce odzvonilo, není tomu tak. Ba naopak! Od prosince do března přichází to pravé období na provádění té nejzodpovědnější práce, která nejvíce ovlivní sklizeň a zdraví stromů v nadcházejícím roce - ano, tušíte správně, jsou to řezy Vašich jabloní.
Jak na božský trávník v pěti krocích?Vertikutace, aerifikace, skarifikace, zapískování a výsev. Tak se jmenuje pět základních kroků, které se hodí pro podzimní rekonstrukci trávníku, aby se v příští sezoně proměnil ze semeniště pampelišek na krásný a hustý trávníček.
Březen na zahraděZahrada se probouzí ze zimního spánku a jaro je už cítit a vidět na každém kroku. Na zahradě rozkvétají krokusy, bledule a sněženky, první poslové krásného, voňavého jara. Nastal čas pro nedočkavé zahradníky, kterým právě začíná sezóna.

 
© Copyright 2009-2012 zahradavpohode.cz  optimalizace PageRank.czTOPlist